۴.۹/۵ - (۹۲ امتیاز)

مزایای دستگاه جوش لیزری فلزات

خدمات جوشکاری و برشکاری با استفاده از اشعه لیزر از فناوری‌های نوینی بوده که در ده‌های اخیر مورد توجه صنعت قرار گرفته است. جوشکاری لیزری یا جوش لیزری ، یک نوع جوشکاری تخصصی برای حروف استیل است که با استفاده از بیم لیزر که یک نوآوری جدید و بسیار دقیق محسوب می‌شود ، انجام می‌گیرد. این نوع جوشکاری به شما اجازه می دهد تا نوارهای استیل ضخیم را بدون هیچ جای جوشی به همدیگر جوش دهید. جوش سریع و آسان گالوانیزه ، استیل و ورق‌های آلومینیوم نیز توسط این نوع دستگاه جوشکاری بصورت کاملا دقیق و پایدار امکان پذیر می‌باشد. انرژی بالای لیزر فرایند ساخت حروف‌های برجسته فلزی مناسب برای تابلوسازی را سرعت می‌بخشد. امکان جوشکاری نقطه‌ ای لیزری می‌تواند راندمان کار را بین ۸ تا ۱۰ برابر در مقایسه با سایر جوشکاری های استاندارد افزایش دهد.

دستگاه جوش لیزری ، خدمات جوش لیزر ، جوش لیزر یگ yag جوش لیزر فایبر
دستگاه جوش لیزری ، خدمات جوش لیزر ، جوش لیزر یگ yag

هزینه تمام شده کار بوسیله جوشکاری لیزری بسیار پایین است و از همه مهم‌تر بعلت تمیز بودن کار نهایی گاهی پیدا کردن قسمت هایی که با این دستگاه جوش داده شده بسیار سخت است به نحوی که هیچ گونه ردی از جوشکاری بر روی فلز باقی نمی‌ماند.

مزایای اصلی استفاده از جوشکاری لیزری شامل موارد زیر است:

۱- ورودی حرارت کم ، که منجر به حداقل اعوجاج ایجاد شده در قطعه می‌شود.

۲- جوش بسیار سازگار و قابل تکرار

 3-نفوذ عمیق جوش با دقت بالا

۴- یک خط جوشکاری بسیار نازک با ظاهر بسیار تمیز  

۵- در اکثر انواع جوشکاری به پرداخت ثانویه نیازی نیست.

۶- از همه مهمتر سرعت جوشکاری بسیار سریعتر از جوشکاری سنتی می‌باشد.

در عکس زیر نمونه هایی از تفاوت بین ظاهر جوش در جوشکاری سنتی TIG و جوشکاری لیزری در یک قطعه را مشاهده میکنید. در سمت عکس چپ (پایین) دو نمونه از قطعات یکسان را که توسط یک جوشکار باتجربه TIG جوش داده شده مشاهده می‌کنید. در عکس وسط ، نمونه ای از هر دو نوع جوش (TIG و لیزر) و در تصویر سمت راست نمونه ای از یک قطعه جوشکاری شده توسط دستگاه جوشکاری لیزری را مشاهده میکنید.

دستگاه جوش لیزری ، خدمات جوش لیزر ، جوش لیزر یگ yag جوش لیزر فایبر
دستگاه جوش لیزری ، خدمات جوش لیزر

نکته قالب توجه این است که این نوع جوشکاری دارای مقاومت و نفوذ مساوی و یا حتی بیشتر از جوشکاری سنتی است و اگرچه که روند جوشکاری لیزر بسیار ارزان تر بوده ، بازده بسیار بالاتری دارد و از نظر زیبایی بسیار بهتر به نظر می رسد. همچنین  در جوشکاری با لیزر ، برخلاف سایر روش های جوشکاری ، درز جوشکاری کمی از خود به جا خواهد گذاشت.

خدمات جوش لیزری

شرکت تهران نور افشان خدمات متنوعی را برای تأمین نیازهای مشتری های خود ارائه می‌دهد. از جمله این خدمات انجام خدمات جوشکاری لیزری است که برای صنوف مختلف با عقد قرارداد و پس از ساخت نمونه اولیه انجام میپذیرد. تمرکز ما روی آوردن به یک رویکرد تکنولوژیک تر برای ایجاد بستری برای تولید بیشتر ، سریع تر و آسانتر ‌می‌باشد. هدف ما در شرکت تهران نور افشان این است که نه تنها خدمات برتر ارائه دهیم ، بلکه به دانش خود در زمینه های مختلف فن آوری های روز برای افزایش بهره وری و کیفیت در بسیاری از صنایع مختلف تولید، کمک نمائیم.

کاربردهای استفاده از دستگاه جوش لیزر

ازجمله خدماتی که در حال حاضر می توانیم به شما مشتریان عزیز در زمینه جوش لیزری ارائه دهیم بشرح ذیل است :

از دستگاه های جوش لیزر جهت جوش دادن تیتانیوم ، نیکل ، قلع ، روی ، مس ، آلومینیوم ، کرم ، نیوبیوم ، طلا ، نقره و بسیاری دیگر از فلزات استفاده می گردد.

همچنین با استفاده از دستگاه جوش لیزر می‌توان جهت جوش دادن دو نوع فلز مختلف مانند مس ، نیکل ؛ تیتانیوم، مس ؛  برنج ،فولاد کم کربن ، استفاده نمود.

از دستگاه های جوش لیزر به طور گسترده در صنعت ارتباطات موبایل ، تولید قطعات الکترونیک ، ساخت قاب عینک ، جواهرسازی ، ساخت ماشین‌آلات دقیق ، ساخت تجهیزات پزشکی ، ساخت لوازم خودرو ، تولید کالاهای تزئیناتی و سوغاتی و بسیاری از صنایع دیگر استفاده می‌شود.

دستگاه جوش لیزری ، خدمات جوش لیزر ، جوش لیزر یگ yag جوش لیزر فایبر
دستگاه جوش لیزری ، خدمات جوش لیزر ، جوش لیزر یگ yag جوش لیزر فایبر

شاید در ابتدا چنین تصور شود که از جوش لیزری فقط در مواردی استفاده می شود که قطعات کوچک و ظریف هستند اما از این فرآیند در جوشکاری قطعات بسیار حجیم و بزرگ که به یک جوش با کیفیت و دقت بسیار بالا نیاز دارند، نیز استفاده می شود.

نوع جوشکاری

بهترین نوع جوشکاری برای این نوع جوشکاری طرح اتصال لب به لب می باشد و با توجه به محدودیت ضخامت می توان از جوشکاری های نوع T یا طرح اتصال گوشه نیز استفاده نمود .

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید.

4.9/5 - (92 امتیاز)
پیمایش به بالا