۵/۵ - (۳ امتیاز)

تابلو پلاستیک یا تابلو نئون پلاستیک چیست ؟

 تابلو پلاستیک یا تابلو نئون پلاستیک از جنس ورق پلکسی گلس با ضخامت ۲.۸ میلی متر ساخته می‌شود. این نوع حروف جنس سطح حروف و لبه آن از ورق پلکسی گلس می‌باشد. در ادامه قیمت تابلوپلاستیک ، روش ساخت آن ، مزایا و معایب آن بررسی می شود. با ما همرا باشید:

روش ساخت حروف برجسته پلاستیک

حروف برجسته پلاستیک به دو روش ساخته می‌شود : ۱- روش کنش کاف ۲- لب به لب ( لبه هندی )

املاک خانه آرام تابلوسازی تهران نورافشان ، تابلو پلاستیک ، تابلو نئون پلاستیک
مشاور املاک خانه آرام ، تابلوسازی تهران نورافشان ۰۹۱۲۰۲۰۶۹۲۵

روش کنش کاف

در این روش ساخت تابلو پلاستیک یا تابلو نئون پلاستیک ابتدا لبه های پلاستیک با توجه به قطر قلم حروف یا اشکال از سه سانتی متر به بالا توسط برش لیزر و یا تیغ اره برش زده می‌شوند.

سپس بر لبه نوارهای پلاستیک با فاصله دو نیم میلی متر از لبه نوار پلاستیک به داخل یک شیار با اره رو میزی زده می‌شود. سپس نوارها با گرما توسط مشعل نئون ، اتو مخصوص حروف سازی و یا هیتر با توجه به اشکال مختلف حرارت داده می‌شود و شیار ایجاد شده در نوار بر روی قطعه بریده شده پلگسی قرار گرفته و دور آن بصورت کامل گردانده می‌شود.

سپس با کلرو فرم تغلیض شده از طریق سرنگ تمام پلاستیکی نوار و قطعه برش خورده پلگسی جوشش داده می‌شود . در نهایت پی وی سی به همان شکل حروف ساخته شده اما با ضخامت سه میلی متر کوچکتر توسط سی ان سی برش زده می‌شود.

مشاور املاک خانه آرام تابلوسازی تهران نورافشان ، تابلو پلاستیک ، تابلو نئون پلاستیک
گروه تابلوسازی تهران نورافشان

سپس بر روی پی وی سی چراغ های اس ام دی با رنگ دلخواه بر روی پی وی سی چسبانده می‌شود. و در نهایت سربندی و درانتها سیم افشان با ضخامت ۲ در ۰.۷۵ از داخل پی وی سی به بیرون آورده می‌شود. سپس حروف پلاستیک آماده شده بر روی پی وی سی جازده می شود و از کناره ها بر روی پی وی سی پیچ می گردد.

هنگام پیچ کردن حروف به پی وی سی این نکته ضروری است که حتما انتهای نوار پلاستیک با مته شماره ۳ ابتدا سوراخ گردد سپس پیچ داخل آن قرار گرفته و به داخل پی وی سی پیچ گردد.

روش لب به لب ( حروف لبه هندی )

این روش ساخت حروف پلاستیک یا تابلو نئون پلاستیک ، در بازار به حروف لبه هندی معروف است. در این روش ابتدا نوارهای برش خورده به اندازه دلخواه با توجه قطر قلم حروف یا لوگو توسط اره و یا برش لیزر برش زده می شود سپس با اتو و یا مشعل نئون همراه با اکسیژن سوخت آبی لبه پلاستیک حرارت داده می‌شود و این لبه دور تا دور حروف برش خورده با جنس پلگسی گلاس قرار گرفته می‌شود.

لایت باکس سه لایه
مکان:الهیه (لایت باکس سه لایه) ، تهران نور افشان تولیدکننده انواع تابلوهای حروف برجسته و لایت باکس

این نکته ضروری است پس از حرارت دادن هر قسمت و نرم کردن پلگسی گرداندن و قرار دادن نوار بر دور حروف با استفاده از یک ابر آغشته به آب آنرا سریعا سرد کرده تا نوار شکل خود را حفظ کند .

سپس مراحل بعدی مانند مراحل روش قبل تا انتها انجام می‌گردد.

فرق این دو روش با هم این می‌باشد که در روش کنش کاف ساخت حروف آسانتر و سریع تر می باشد اما از معایب آن یک زائده دو میلی متری بر روی دور سطح حروف دیده می شود و همچنین در حروف های برجسته استیل دوبل لبه هندی و یا فلز دوبل قابل استفاده نمی باشد و حتما در این نوع تابلو ها از روش لب به لب استفاده نمود.

لایت باکس های ترکیبی
لایت باکس های ترکیبی با پلکسی

قیمت تابلو پلاستیک یا تابلو نئون پلاستیک چند است ؟

قیمت تابلو پلاستیک یا تابلو نئون پلاستیک با توجه به اینکه تمام جنس آن از ورق های پلکسی گلاس می باشد کاملا به نوسانات ارز بستگی دارد. قیمت دست مزد ساخت حروف پلگسی گلاس یا ندون لاستیک بصورت لب به لب از لبه کنش کاف گرانتر می باشد .

 برای اطلاعات بیشتر از قیمت انواع تابلو به قسمت محاسبه آنلاین قیمت تابلو رجوع نمائید .

شرکت های تولید کننده پلکسی گلاس موجود در ایران

Year long ، chochen ، best ، NSF ، sumipex ، gem و …. از جمله مارک های پلکسی موجود در بازار ایران می باشد که عمدتا از کشور تایوان هستند .

مقاوت تابلو پلاستیک یا تابلو نئون پلاستیک

این حروف بسیار در مقابل باد و باران بسیار مقاوم بوده و برای سالهای طولانی بدون هیچ مشکلی سالم باقی خواهند ماند .

تابلو پلاستیک | تابلو نئون پلاستیک
شرکت تهران نور افشان ۰۹۱۲۰۲۰۶۹۲۵

معایب تابلو پلاستیک یا تابلو نئون پلاستیک

اما از معایب تابلو پلاستیک یا تابلو نئون پلاستیک این است که بدلیل نیمه شفاف بودن پلکسی و استفاده در فضای خارجی بعد از مدت زمانی پس از ورود گرد و غبار به داخل حروف کمی کدر خواهند شد و نیاز به شستشوی سالیانه خواهند داشت. و همچنین بعضی از رنگ های ورق های پلکسی در فضای بیرون در مقابل آفتاب مناسب نمی‌باشند .( مانند رنگ صورتی )

کاربرد حروف نئون پلاستیک

حروف نئون پلاستیک با توجه استفاده از لبه پلاستیک در آن و روشن شدن تمام حروف و انعکاس آن بر روی زمینه  نسبت به حروف چلنیوم پر نور تر و در طراحی های فانتزی عملکرد بهتری دارد . مانند آب میوه فروشی ها ، نمایشگاه ها ، استدیو ها و … بیشترین استفاده از این تابلو را دارند.

محاسبه آنلاین قیمت تابلو

دو ستونه
عمودی
افقی
محاسبه قیمت تابلو
محاسبه قیمت تابلو حروف برجسته
نام جمع کل
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
5/5 - (3 امتیاز)
پیمایش به بالا